Żel pod prysznic dla małego alergika

Oczyszczanie wrażliwej skóry to prawdziwa zmora. Zwłaszcza jeśli jest to skóra dziecka, którego nie chcemy lub nie możemy kąpać w wannie i trzeba przejść pod prysznic. Swoją drogą, kąpiele w wannie mogą się przyczyniać do przesuszenia skóry, a to może prowadzić do zaostrzenia zmian atopowych.

Jeśli już wiemy, że pozostaje Nam mycie naszej pociechy pod prysznicem, stajemy przed wyborem odpowiedniego kosmetyku do mycia. Żel pod prysznic to standardowy pomysł, tylko jeśli chodzi o te ogólnodostępne, wybór jest ogromny, ale nie znajdziemy tam nic ciekawego. Dlatego najlepiej przygotować żel pod prysznic samemu, zwłaszcza jeśli jest on bardzo prosty i szybki w wykonaniu. Opiera się na ekologicznej bazie detergentowej, która nie wysusza skóry. Żel wzmocniony jest hydrolatem z rumianu rzymskiego, który łagodzi stany zapalne i pielęgnuje skórę. Takim żelem możesz myć całe ciało dziecka wraz z twarzą i włosami.

Przepis

Ilość: 200 ml                Czas przygotowania: 2 minuty             Trudność: Łatwe

Przygotuj: Zlewkę 250 ml, wagę z dokładnością 0,1 g, łyżeczkę, butelkę 200 ml.

• Hydrolat z rumianu rzymskiego     110,0 g
• Baza detergentowa AN (taka)     87,0 g
• Konserwant w proszku (taki)     3,0 g   

Do zlewki odważ konserwant i dodaj hydrolat. Mieszaj łyżeczką aż do rozpuszczenia się proszku. Klarowny roztwór przelej do butelki, a następnie dodaj bazę detergentową AN. Zamknij butelkę i mieszaj aż do połączenia się składników. W niewielkim stopniu żel zwiększy gęstość.

żel pod prysznic 2

2 myśli w temacie “Żel pod prysznic dla małego alergika

  1. Odnośnik do bazy detergentowej prowadzi do innego postu a nie do sklepu, gdzie można zakupić tą bazę. czy mogę prosić o podanie właściwego odnośnika?

Leave a Reply