Sylwestrowe przygotowania czyli rozświetlająca maseczka z kurkumą

Jest taka jedna noc w roku, którą świętuje cały świat. Oczywiście mowa o nocy kiedy stary rok przechodzi w nowy. Każdy, a przede wszystkim KAŻDA z Nas stara się wyglądać olśniewająco i wyjątkowo, bez względu na to czy spędzamy ten czas na balu, domówce, imprezie przebieranej czy intymnym wieczorze z ukochanym. 

Żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze na skórze, która jest ziemista i szara. Niestety zimowa pora oraz brak słońca nie sprzyjają dobrej kondycji naszej skóry, ale jest sposób żeby z tym walczyć i to taki, który daje natychmiastowe efekty. Chodzi mi o maseczkę z kurkumą. Chyba każdy słyszał o kurkumie jako przyprawie oraz jako naturalnym leku na przeziębienie i sposobie na wzmocnienie odporności. Dziś kolejna odsłona kurkumy, tym razem kosmetyczna. Kurkuma jako silny przeciwutleniacz rozświetla cerę. W maseczce jest też miód, który odżywia skórę oraz ułatwia usuwanie martwego naskórka. Żeby wzmocnić ten efekt użyłam jogurtu naturalnego. W przepisie jest też olej z nasion malin, który również jest antyoksydantem i wzmacnia działanie kurkumy. Jeśli nie masz akurat tego oleju w domu, możesz zastąpić go innym odżywczym olejem (np. oliwa z oliwek, olej migdałowy, jojoba itp.). Po zastosowaniu maseczki skóra będzie odżywiona i pełna blasku.

Niestety maseczka ma jeden minus – może trwale pobrudzić ubrania, dlatego kiedy będziesz ją stosować załóż na siebie ubrania, których w razie plam nie będziesz żałować. Po zastosowaniu maseczki twarz może wydawać się żółta, ale na szczęście jest na to sposób. Po zmyciu maseczkę wodą, należy przemyć twarz olejem (np. oliwą z oliwek), który „zbierze” barwnik ze skóry. Nie zniechęcajcie się tym, bo maseczka świetnie działa i naprawdę warto ją przygotować.

Przepis

Ilość: 1 porcja              Czas przygotowania:  2 minuty            Trudność: Łatwe

Przygotuj: Miseczkę, łyżeczkę, waciki, opaskę na włosy, stary pędzel do makijażu.

• Kurkuma     1 łyżeczka
• Miód naturalny     1 łyżeczka
• Jogurt naturalny     1 łyżeczka
• Olej z nasion malin     1 łyżeczka

• Dodatkowo oliwa z oliwek do „zebrania” barwnika

Do miseczki dodaj wszystkie składniki i dokładnie wymieszaj.

Sposób użycia: Załóż na siebie odpowiednie ubranie, zbierz włosy i za pomocą pędzla do makijażu nałóż maseczkę z kurkumą na twarz i szyję. Możesz to zrobić palcami, ale potem będziesz mieć żółte paznokcie. Pozostaw maseczkę na 20 minut i po tym czasie zmyj wodą. Na koniec zbierz barwnik za pomocą wacika nasączonego oliwą z oliwek. Powtarzaj tę czynność do czasu aż wacik będzie czysty.

Leave a Reply