Świąteczne prezenty – musujące choinki i dzwoneczki do kąpieli

Do Świąt już tylko kilka dni. Dla wszystkich żyjących w pośpiechu oraz niezdecydowanych kolejna dawka inspiracji na świąteczny handmade. Tym razem kule musujące ale w innej, bardziej świątecznej odsłonie. Udało mi się upolować foremki w kształcie dzwonków i choinek dlatego przygotowałam sosnowe, zielone choinki i żółte, mandarynkowe dzwonki. Ale pamiętaj, że jedyne co Nas ogranicza to nasza własna wyobraźnia, więc nie bój się eksperymentować i dopasuj dodatki tak, żeby pasowały do foremek jakie znajdziesz w domu. 

Przepis

Ilość: 10 figurek            Czas przygotowania: 15 minut             Trudność: Łatwe

Przygotuj: miskę plastikową, mała zlewka/miseczka, łyżkę, silikonowe formy najlepiej ze świątecznym motywem, papier do pieczenia, deska, celofan do pakowania, ewentualnie spirytus w butelce z atomizerem.

Baza musująca:

• Soda oczyszczona     100,0 g
• Kwas cytrynowy     50,0 g
Emulgator SLP     2,0 g
• Olej lniany      10,0 g

Dodatki – propozycja I (dzwoneczki):

• Olej awokado     6,0 g
• Zielona glinka     6,0 g
• Olejek eteryczny sosnowy     20 kropli

Dodatki – propozycja II (choinki):

• Olej marchewkowy     2,0 g
• Olejek eteryczny mandarynkowy     20 kropli

Masę przygotuj tak jak do typowych kul musujących. Do większej miski odważ wszystkie suche składniki, wymieszaj. Do mniejszej miseczki odważ oleje, emulator SLP i olejki eteryczne, dokładnie wymieszaj i przelej zawartość do miski z suchymi składnikami. Całość dokładnie wymieszaj, do uzyskania konsystencję mokrego piasku, tak by po ściśnięciu masy w dłoni, tworzyła ona zwartą bryłę. Jeżeli masa nie chce się kleić można spryskać ją spirytusem, ale delikatnie, ponieważ zbyt duża ilość może spowodować pienienie i „puchnięcie” masy. Kiedy mieszanka jest gotowa upchaj ją do foremek silikonowych i pozostaw do „wyschnięcia” na 30 min. Po tym czasie delikatnie wyciągnij musujące figurki z foremek i ułóż je na desce pokrytej papierem do pieczenia. Odstaw w suche miejsce na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Po tym czasie figurki stwardnieją i bez problemu będzie je można zapakować w celofan, każdą z osobna.

Sposób użycia: Włożyć jedną lub dwie figurki do wanny z wodą, a ta zacznie od razu musować i się rozpuszczać, uwalniając odżywcze oleje i olejki eteryczne.

1 myśl w temacie “Świąteczne prezenty – musujące choinki i dzwoneczki do kąpieli

Leave a Reply