Świąteczne prezenty – kokosowe bałwanki do kąpieli

Bardzo szybki, a do tego efektowny prezencik. Kokosowe bałwanki to doskonały dodatek do kąpieli, który nie tylko nawilży i odżywi skórę, ale również pięknie pachnie i wygląda. Przepis jest bardzo prosty. Zależało mi żeby uzyskać białe bałwanki, więc poza olejem kokosowym użyłam oleju ze słodkich migdałów oraz wosku migdałowego. Jeżeli nie masz wosku migdałowego, bez problemu możesz go zastąpić innym np. pszczelim białym. W przepisie znajdziesz też sodę oczyszczoną, która wzmacnia działanie oczyszczające. Jeśli chodzi o kształt to oczywiście jest dowolny, mi udało się znaleźć bałwanki, ale mogą to tez być choinki, gwiazdeczki czy serduszka.  Święta tuż tuż, czyli zabieramy się za bałwanki. 

Przepis

Ilość: ok. 7 bałwanków      Czas przygotowania: 10 min + 1 godzina     Trudność: Łatwe

Przygotuj: Miseczkę porcelanową, łaźnię wodną (garnek z wodą), wagę z dokładnością do 0,1 g, łyżeczkę, sylikonowe foremki do lodu (u mnie w kształcie bałwanka).

• Olej kokosowy nierafinowany     30,0 g
• Wosk migdałowy     13,0 g
• Soda oczyszczona     14,0 g
• Olej ze słodkich migdałów     4,0 g

Do miseczki odważ olej kokosowy, wosk migdałowy, sodę i wsadź do łaźni wodnej. Po roztopieniu składników (soda się nie rozpuści i będzie się zbierała na dnie) wyjmij miseczkę z łaźni i dodaj olej ze słodkich migdałów. Przemieszaj całość i za pomocą łyżeczki przełóż masę do foremek, tak żeby do każdego bałwanka nałożyć trochę sody oczyszczonej. Włóż wypełnioną foremkę do lodówki na godzinę. Po tym czasie bałwanki stężeją i bez problemu wyjmiesz je z foremki. Bałwanki są gotowe do użycia. Jeśli chcesz je komuś sprezentować zapakuj każdego bałwanka osobno np w celofan.

Sposób użycia: Do wanny z ciepłą wodą wrzuć jednego bałwanka. Po chwili forma roztopi się i rozprowadzi po wodzie.

4 myśli w temacie “Świąteczne prezenty – kokosowe bałwanki do kąpieli

  1. a wosk migdałowy? to mydełko nada się jako mydełko do czestego użycia czy raczej sie roztopi w pierwszej kompieli i juz po mydełku?

  2. U mnie białe gwiazdki:) To jest świetny przepis,tylko coraz więcej ludzi którym mogłabym to dać w prezencie-w tym ja sama-mają prysznic:(

    1. Niestety u mnie tak samo, ale zawsze można użyć do zrobienia odżywczego pedicure połączonego z zimowym rozgrzewaniem stóp 🙂

Leave a Reply