Peeling solny – najprostszy

Bardzo prosty przepis na peeling do ciała. Czynnikiem ścierającym jest tutaj sól drobnoziarnista. Do ciebie należy wybór soli, może być morska, himalajska albo zwykła, kuchenna, najważniejsze żeby była odpowiednio rozdrobniona. Jest tylko jeden warunek przy stosowaniu – na skórze nie może być żadnych ranek ani zadrapań. Sól i przerwana skóra to nie najlepsze połączenie.

Tak jak napisałam, peeling solny jest prosty w wykonaniu, a jednocześnie skuteczny i delikatny dla skóry. W składzie znajduje się sól (oczywiste), natłuszczająca oliwa z oliwek, soda oczyszczona, która zwiększa efekt czyszczący i złuszczający. Znajdziesz tu również mleko w proszku, które odżywi skórę i zadziała jak naturalny emulgator oraz olejek eteryczny. Wybór olejku zależy od twoich upodobań. Ja użyłam połączenia olejku cytrynowego z geranium.

Przepis

Ilość: 200,0 ml            Czas przygotowania: 2 minuty                Trudność: Łatwe

Przygotuj: Wagę z dokładnością do 1,0 g, miskę 0,5 L, drewnianą łyżkę, szklany słoik 200 ml.

• Oliwa z oliwek      80,0 g      
• Sól drobnoziarnista     140,0 g  
• Soda oczyszczona      52,0 g        
• Mleko w proszku     28,0 g                       
• Olejek eteryczny cytrynowy     20 kropli
• Olejek eteryczny geranium      15 kropli

Wytaruj miskę na wadze i bezpośrednio do niej odważ wszystkie składniki suche,  przemieszaj łyżką. Dodaj oliwę z oliwek, dokładnie wymieszaj do połączenia składników, a na koniec dodaj olejki eteryczne i wymieszaj jeszcze raz. Przełóż peeling solny do słoika. Kosmetyk ma długą datę przydatności, ponieważ sól jest silnym, naturalnym konserwantem.

Sposób użycia: Na czystą, wilgotną skórę nałożyć peeling solny i okrężnymi ruchami masować całe ciało. Po 5 -10 minutach masażu zmyć peeling i delikatnie osuszyć skórę (tak, żeby nie zetrzeć tłustego filmu na skórze). NIE UŻYWAĆ NA ZRANIONĄ SKÓRĘ.

peeling solny 1

5 myśli w temacie “Peeling solny – najprostszy

  1. Super ten peeling – ten pomysł z mlekiem genialny – tylko ta sól mi się rozpuszcza szybko, dodałam gruboziarnistej w zamian. Pozdrawiam

Leave a Reply