Peeling z dyni do cery naczynkowej

W związku z tym, że mam cerę naczynkową (a przez to dość wrażliwą), wciąż poszukuję skutecznych i delikatnych sposobów na oczyszczanie twarzy. Niedawno natknęłam się na ciekawy produkt peelingujący – enzym z dyni. Nie byłabym sobą gdybym go nie kupiła i wypróbowała na sobie, a efekty mojego doświadczenia znajdziecie poniżej. 

Enzym z dyni to filtrat powstały po fermentacji owoców dyni. Nie tylko działa złuszczająco, ale ma również wiele minerałów i witamin (przede wszystkim A, E i C). Jako że peeling ma być przeznaczony do skóry naczynkowej pozostałe składniki zostały dobrane tak, żeby wzmacniać ściany naczyń krwionośnych oraz nawilżać i regenerować wrażliwą cerę. W tym celu użyłam tutaj wyciąg z wąkroty azjatyckiej, bioferment z aceroli, kwas hialuronowy oraz d-pantenol. Całość wykończyłam olejkiem eterycznym z drzewa różanego, który doskonale sprawdza się przy pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami.

Przepis

Ilość: 50 ml               Czas przygotowania: 10 minut              Trudność: Łatwe

Potrzebujesz: Miseczkę, zlewkę 100 ml, łyżeczkę, wagę z dokładnością do 0,1 g, słoiczek 50 ml.

• Enzym z dyni     5,0 g
• Kwas hialuronowy 2 % (przepis tutaj)     30,0 g
• Gliceryna     3,0 g
• D-pantenol     3,0 g
• Bioferment z aceroli     2,5 g
• Wyciąg z wąkroty azjatyckiej     2,5 g
• Guma ksantanowa     1,0 g
• Konserwant DHA-BA     12 kropli
• Olejek eteryczny z drzewa różanego     3 krople

Przepis warto zacząć od przygotowania roztworu kwasu hialuronowego 2 % (KLIK). Możesz też użyć gotowy roztwór kwasu dostępny w sklepach z półproduktami. Kiedy roztwór kwasu jest gotowy odważ go do zlewki, następnie dodaj enzym z dyni, bioferment z aceroli i wyciąg z wąkroty. Odstaw na chwilę zlewkę i w międzyczasie przygotuj papkę z gumy ksantanowej. Do miseczki odważ d-pantenol, glicerynę, gumę ksantanową i dokładnie wymieszaj za pomocą łyżeczki. Papkę przenieś do zlewki i wymieszaj dokładnie peeling za pomocą tej samej łyżeczki. Po minucie mieszania kosmetyk osiągnie ostateczną konsystencję. Na koniec dodaj konserwant i olejek eteryczny, dokładnie wymieszaj i przenieś do słoiczka.

Sposób użycia: Na umytą i osuszoną twarz nałóż maseczkę i pozostaw na 10-15 minut. Po tym czasie zmyj dokładnie peeling i nałóż krem do codziennej pielęgnacji.

peeling dyniowy

Leave a Reply