Odżywczo-wzmacniająca maseczka do włosów

Na początku, chciałam bardzo przeprosić za moją ponad miesięczną nieobecność. Było to spowodowane chwilowymi problemami zdrowotnymi. Dzisiejszy wpis jest przejawem lepszego samopoczucia i mam nadzieję, że jak najszybciej wrócę do standardowej regularności.

Dziś bardzo prosty, ale jednocześnie skuteczny przepis na odżywienie i wzmocnienie włosów. Kiedy słońce staje się coraz silniejsze, stopniowo przesusza twoje włosy. Do tego częste mycie i układanie potęguje ten efekt, przez co włosy nie tylko stają się zniszczone i przesuszone, ale również osłabione. Oczywiście, niezwykle ważne jest używanie delikatnego szamponu i odpowiednia pielęgnacja, a do takiej możemy na pewno zaliczyć olejową maseczkę, na która przedstawiam przepis.

Olejowa maseczka ma bardzo prosty skład, na który łączą się macerat olejowy z amli, olej rycynowy i olej monoi w oleju kokosowym. Zaczynając po kolei, macerat z amli ma szczególne właściwości wzmacniające cebulki włosów. Olej rycynowy nadaje blask i ułatwia rozczesywanie. Olej monoi wraz z olejem kokosowym silnie odżywiają , do tego maja naturalne filtr UV i pogłębiają kolor włosów (naturalny, jak i sztuczny). Dodatkowym atutem jest piękny, kwiatowy zapach oleju monoi. Cały przepis polega tylko na połączeniu tych olei, więc od razu zabieraj się do pracy.

Przepis

Ilość: 50 g (ok. 70 ml)                  Czas przygotowania: 3 min                     Trudność: Bardzo łatwe

Przygotuj: Miseczka porcelanowa / emaliowana / plastikowa, łyżeczka, waga z dokładnością do 0,01 g, łaźnia wodna (garnek z wodą), słoiczek na 70 ml.

• Olej monoi w oleju kokosowym     22,0 g
• Macerat z amli     22,0 g
• Olej rycynowy     6,0 g

maseczka do włosów 2

Do miseczki odważ wszystkie oleje i wsadź ją do lekko rozgrzanej łaźni wodnej. Jedynym olejem stałym jest tutaj ojej kokosowy, którego temperatura topnienia wynosi około 25 °C, dlatego wystarczy podgrzać całą mieszaninę jedynie do tej temperatury. Przez to nie musimy się martwić o rozkład cennych związków czynnych. Kiedy całość będzie płynna, maseczka jest praktycznie gotowa. Możesz ją przechowywać w buteleczce w postaci ciekłej, albo w słoiczku i trzymać w lodówce i wtedy maseczka ma postać mlecznego masełka. Taj jak widać na zdjęciu, ja stosuję tę drugą opcję.

Sposób użycia jest bardziej angażujący niż przy gotowych „3-minutowych” maseczkach, ale też efekt jest lepszy i zdrowszy. Olejową maseczkę stosuj najlepiej wieczorem. Na nieumyte włosy nałóż maseczkę na ich całą długość, jednocześnie dokładnie masując skórę głowy. Następnie nałóż folie na głowę i owiń ją ręcznikiem. Tak przygotowany turban musisz trzymać przez co najmniej 1 godzinę, a jeśli masz czas to nawet do 2 godzin. Po tym czasie umyj włosy delikatnym szamponem, najlepiej dwa razy, żeby usunąć nadmiar tłuszczu.

maseczka do włosów 3

Leave a Reply