Jak zrobić naturalne kosmetyki we własnym domu? – O mnie

Nazywam się Asia Czerniel. Kiedy miałam około 6 lat, w popularnym programie dla dzieci obejrzałam wywiad z Panią dr Ireną Eris, która jest specjalistą w dziedzinie kosmetyków oraz ma ogromną wiedzę jak je zrobić. Od tamtej pory na pytanie „Kim chciałabyś zostać w przyszłości?” odpowiadałam „Dr Eris”. Wbrew pozorom nie chodziło mi o kradzież tożsamości. Kiedy teraz o tym myślę, to możliwe, że dzięki Pani Eris podświadomie wybrałam sobie zawód farmaceuty, albo dorabiam już sobie głębszą ideologie do moich wyborów. Od czasu tamtego wywiadu dużo się w mojej głowie zmieniło, ale pasja do tworzenia swoich własnych kosmetyków została. Do tego doszło zainteresowanie zdrowym stylem życia i ekologią. Bo wbrew wszechogarniającej mnie codziennie chemii w aptece, staram się ją ograniczyć do minimum. Dlatego też podpowiadam, jak zrobić naturalne kosmetyki bez szkodliwych dodatków.

Naturalne kosmetyki bez syntetycznych dodatków – jak zrobić?

Te dwa nurty łączą się w moją ogromną pasję – tworzenie receptur naturalnych kosmetyków i ich własnoręczne wykonywanie. Receptur bez zbędnych i bezwartościowych (a często szkodliwych) wypełniaczy, bez syntetycznych domieszek, które w efekcie długofalowego stosowania wywołują szereg działań niepożądanych.

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić naturalne kosmetyki i jakie korzyści wiążą się ze stosowaniem takich preparatów, musisz wiedzieć, że wielkim atutem przygotowywania własnoręcznie kosmetyków, jest możliwość takiego doboru składników, i o takich stężeniach, jakie potrzebuje twoja skóra. Kosmetyki oparte wyłącznie na składnikach roślinnych nie dają efektu natychmiastowego, np. takiego jak kremy anty-aging, wygładzające skórę twarzy, przez tworzenie napiętej maski, działając tylko przez kilka godzin po aplikacji. Kosmetyki naturalne niosą cudowne efekty przy długotrwałym stosowaniu. Skóra jest dotleniona i promienna, ponieważ wszystko, co ma naturalne pochodzenie, wchłaniają się wielokrotnie lepiej od składników syntetycznych, przez co dogłębnie odżywiają Naszą skórę. Mogłabym długo się rozpisywać na ten temat, ale nie w tym rzecz. Najważniejsze jest to, żeby sprawdzić to na własnej skórze. Ale uwaga, robienie naturalnych kosmetyków uzależnia, i tego Wam życzę.

Sposoby na naturalne kosmetyki do twarzy – Herbariacosmetics.pl

Zawsze marzyłam o tym, żeby wypuścić linie naturalnych kosmetyków sygnowanych moim nazwiskiem. Ale jak to się mówi, kiedy nie można drzwiami, to trzeba próbować oknem. Piszę ten blog żeby podzielić się z Wami radością, jaką daje mi tworzenie i przygotowywanie swoich własnych kosmetyków.

Życzę powodzenia przy robieniu Waszych pierwszych oraz kolejnych naturalnych kosmetyków z Herbarią i czekam na pytania i komentarze.

Witam na moim blogu!