Nawilżający krem do skóry naczynkowej

Skóra naczynkowa potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji, ponieważ nie tylko boryka się z kruchością naczyń krwionośnych, ale również jest wrażliwa. Jak już wcześniej pisałam popękanych naczynek krem nie usunie, ale można zadbać o to, żeby wzmocnić pozostałe naczynia i jednocześnie zadbać o prawidłową pielęgnację skóry wrażliwej.

Dziś przedstawiam krem nawilżający do skóry z popękanymi naczynkami. Z racji pory roku krem jest bogaty w naturalne tłuszcze, żeby chronić wrażliwą skórę przed chłodem i wiatrem. Użyłam masła aloesowego i skwalenu z oliwy z oliwek żeby nadać całości silne właściwości nawilżające i odżywcze. Kwas hialuronowy wzmacnia to działanie, a spirulina remineralizuje skórę przez bogactwo mikro- i makroelementów. Zastosowałam też acerolę, żeby wzmocnić ściany kruchych naczyń krwionośnych. Krem do skóry naczynkowej ma „różane tło” przez obecność w składzie oleju i hydrolatu z róży oraz olejku eterycznego z drzewa różanego, dzięki czemu idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Przepis

Ilość: 50 ml                Czas przygotowania: 30 minut             Trudność: Średnio trudno

Przygotuj: Zlewkę 100 ml, zlewkę 250 ml, mini-mikser (spieniacz do mleka), wagę z dokładnością do 0,1 g, łaźnie wodną (garnek z wodą), łyżeczkę, słoik 50 ml.

Faza tłuszczowa
• Skwalen z oliwy z oliwek     3,6 g
• Masło aloesowe      2,8 g
• Olej kokosowy     2,8 g
• Emulgator MGS     1,6 g
• Alkohol cetylowy     1,2 g

Faza wodna
• Hydrolat różany     20,4 g
• Wyciąg ze spiruliny     2,0 g
• Bioferment z aceroli     2,0 g
• Roztwór kwasu hialuronowego 2 %     1,2 g

Dodatki
• Olej z róży     2,0 g
• Olejek eteryczny z dzikiej róży     2 krople
Konserwant DHA-BA     10 kropli

Krem przygotuj według instrukcji w krok po kroku. Przełóż  do słoiczka, używaj rano i wieczorem.

krem do skóry naczynkowej 1

10 myśli w temacie “Nawilżający krem do skóry naczynkowej

 1. Chciałabym zrobić sobie taki krem. Nie wiem jednak gdzie kupić w miarę tanio poszczególne składniki? Będę wdzięczna za podpowiedź.

  1. Wszystkie półprodukty na pewno znajdziesz w zrobsobiekrem.pl, ale dużą część w dobrej cenie możesz też poszukać na stronie zielonyklub.pl. Pozdrawiam

  1. Proszę użyć 2,4 g kwasu 1% i jednocześnie odjąć 1,2 g od ilości użytego hydrolatu, czyli ostatecznie użyć 19,2 g hydrolatu. Pozdrawiam 🙂

    1. Macerat olejowy? Czy glicerynowy. Jeżeli glicerynowy to może Pani potraktować go tak samo jak wyciąg (często nazwy są używane wymiennie). Jeżeli jest to macerat olejowy to proszę użyć o 2,0 g więcej hydrolatu, odjąć po 1,0 g z oleju z róży i ze skwalenu i w fazie tłuszczowej dodać 2,0 g maceratu olejowego ze spiruliny i powinno być dobrze.

     1. Zrobiłam, wyszedł wspaniały!!! Pierwszy własnoręcznie robiony krem do twarzy, który nie „ściąga ” mi skóry, a mam ją bardzo dojrzałą. To już drugi zrobiony krem wg Pani receptur,który utwierdza mnie w przekonaniu, że warto robić je „w domowym laboratorium”. Dzięki Pani pomocy doskonalę się sprawiając sobie samej dużo przyjemności.

 2. Świetny kremik. Kolor obłędny. Akurat miałam robić krem dla cery naczynkowej. Podpatrze parę skladnikow – dzięki za inspirację!

  Ps. Kupiłam Twoja książkę i 2 inne o podobnej tematyce! Przepisy Twoje zmiataja konkurencje. będę polecać!

Leave a Reply