Dziecinnie proste „regenerum” do paznokci

Na pewno znacie intensywnie promowany produkt do paznokci „regenerum”. Odkąd pojawił się na rynku, stał się furorą. Trzeba przyznać, że rzeczywiście jest on skuteczny, ale jednocześnie bardzo prosty w składzie, co uważam za jego ogromny atut. Dzięki temu bez problemu możesz stworzyć własne „regenerum” w domowym zaciszu.

Produkt opiera się na olejach makadamia, z pestek winogron i ze słodkich migdałów. Ta naturalna baza wzbogacona jest witaminami A i E. Kosmetyk posiada również krzemionkę która ma tutaj raczej ułatwić rozprowadzanie i wpłynąć na konsystencję. Nie wydaje mi się, żeby krzem w jakimkolwiek stopniu wchłaniał się przez macierz paznokcia, a w konsekwencji miał go wzmocnić. Są tu również substancję zwiększające penetrację związków czynnych do paznokcia. U mnie dwie wyżej wymienione funkcje będzie spełniała lanolina, czyli trochę „zagęści” oleje oraz w naturalny sposób wzmocni dobroczynne działanie kosmetyku. Oczywiście w regenerum znajduje się jeszcze „olejek cytrynowy”, który jest opisany jako „Citrus Limon Peel Extract/Helianthus Annuus Seed Oil”. Taka forma zapisu raczej wyklucza zastosowanie droższej i lepszej opcji  – olejku eterycznego. Podejrzewam, że jest to macerat olejowy ze skórek cytryny. W herbariowym odpowiedniku oczywiście użyjemy olejku eterycznego cytrynowego.

Przepis

Ilość: 30 ml                Czas przygotowania: 3 minuty                 Trudność: Łatwe

Przygotuj: Parowniczkę / miseczkę porcelanową lub szklaną, łaźnie wodną (garnek z wodą), wagę z dokładnością do 0,1 g, buteleczkę szklaną 30 ml.

• Olej makadamia     6,0 g
• Olej z pestek winogron     6,0 g
• Olej ze słodkich migdałów     6,0 g
• Lanolina     10,0 g
• Witamina A     3 krople
• Witamina E     3 krople
• Olejek eteryczny cytrynowy     5 krople

Odważ do parowniczki lanolinę i wsadź miseczkę do ciepłej łaźni wodnej. Po roztopieniu lanoliny wyjmij parowniczkę i dodaj pozostałe składniki. Najpierw oleje potem witaminy a na koniec olejek eteryczny. Przelej kosmetyk do buteleczki i zakręć. Przechowuj domowe „regenerum” w zaciemnionym miejscu i w temperaturze poniżej 25 °C.

Sposób użycia: Niewielką ilość olejku wmasuj w podstawę płytki paznokcia i pozostaw do wchłonięcia.

regenerum 1

Leave a Reply