Borówkowa maseczka do skóry dojrzałej

Brak słońca daje się we znaki nie tylko przez obniżony nastrój, ale też przez poszarzałą, zmęczoną skórę. Nasza skóra odczuwa tęsknotę za słońcem bez względu na wiek, ale dziś pokażę Wam jak wykonać przepis na maseczkę do skóry dojrzałej, która najczęściej jest jeszcze mocno przesuszona i cienka. Żeby temu zaradzić, należy ją intensywnie nawilżyć i odżywić. 

Receptura i sposób wykonania są banalnie proste. Wystarczy połączyć ze sobą składniki i wymieszać. Najistotniejszy jest tutaj dobór substratów, odpowiednich dla skóry dojrzałej. Gwiazdą jest tutaj wyciąg z soku z borówki, który ma ogrom naturalnych antyoksydantów. Ale lepiej nie stosujcie czystego wyciągu bezpośrednio na skórę, bo to są skoncentrowane jagody i jeżeli coś pobrudzicie to możecie się z tym już pożegnać. Pozostałe składniki to mleko w proszku, biała glinka i mąka owsiana, które zapewnią naturalne odżywienie i nawilżenie. Niezwykle istotne są tu olejki eteryczne dopasowane do skóry dojrzałej. Zwiększają jej elastyczność i sprawiają że jest promienna.

Przepis

Ilość: 50 g                Czas przygotowania: 5 minut                Trudność: Łatwe

Przygotuj: łyżeczkę, wagę z dokładnością do 0,1 g, słoik 70-100 ml

• Biała glinka     20,0 g
• Wyciąg z soku z borówki czarnej     10,0 g
• Mąka owsiana     10,0 g
• Mleko w proszku    10, g
• Olejek eteryczny z drzewa różanego     5 kropli
• Olejek eteryczny z kadzidłowca     4 krople
• Olejek eteryczny z mirry     3 krople
• Olejek eteryczny z cytryny     5 kropli

Słoiczek wytaruj na wadzę i dodaj po kolei wszystkie sypkie składniki. Zamknij słoik, wstrząśnij i ponownie otwórz. Dodaj olejki eteryczne, zamknij i dokładnie wymieszaj, tak żeby twój kosmetyk naturalny cały wypełnił się dobroczynnym działaniem olejków.

Sposób użycia: Łyżeczkę maseczki nasyp do miseczki i dodaj odrobinę hydrolatu (różany lub lawendowy) albo wody, tak żeby powstała konsystencja gęstej śmietany. Nałóż kosmetyk na twarz i szyję, pozostaw na 20 minut. Żeby ograniczyć przedwczesne wysychanie maseczki możesz położyć na twarz zwilżoną gazę albo co jakiś czas zwilżać ją wodą w spray’u.

1 myśl w temacie “Borówkowa maseczka do skóry dojrzałej

Leave a Reply